Üniversiteler Spor Oyunları Nisan'da başlıyor

2008-04-06 18:24:00
6. Türkiye Üniversiteler Spor Oyunları, 23-30 Nisan tarihlerinde Muğla'da yapılacak.Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muğla ve Marmaris'te düzenlenecek Türkiye Üniversite Oyunları'nda müsabakaların, atletizm, basketbol, cimnastik, eskrim, futbol, hentbol, masa tenisi, satranç, tekvando, voleybol ve yüzme branşlarında gerçekleştirileceğini kaydetti.

Oyunlara şu ana kadar 51 üniversitenin katılacağını bildirdiğini belirten Hacıcaferoğlu, yarışmaların, Muğla Şehir Stadı, Muğla Spor Salonu, Muğla Üniversitesi Sıtkı Koçman Spor Kompleksi, Marmaris Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu, Amiral Orhan Aydın Spor Salonu, Marmaris Şehir Stadı, Beldibi ve İçmeler'deki spor sahalarında yapılacağını bildirdi.

Oyunların, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Muğla Üniversitesi Rektörlüğü ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordinasyonu ile gerçekleşeceğini ifade eden Hacıcaferoğlu, organizasyona Muğla Valiliği, Marmaris Kaymakamlığı ile Muğla ve Marmaris belediyelerinin destek verdiğini kaydetti.

Oyunların, Muğla ve Marmaris'teki spor tesislerinin eksiklerinin giderilmesi açısından da önemli olduğunu söyleyen Hacıcaferoğlu, şöyle konuştu:

''6. Türkiye Üniversiteler Spor Oyunları 12 spor dalında yaklaşık 5 bin kişinin katılacağı bir organizasyon. Bu yıl altıncısı yapılan oyunlar, Muğla'da ilk kez gerçekleşiyor. Türkiye Üniversiteler Spor Oyunları, Muğla'da bu zamana kadar yapılan en büyük spor organizasyonlarından biri. Muğla'nın bu organizasyonda son derece başarılı olacağına inanıyorum. Oyunların festival havasında geçmesi için çaba harcayacağız. Tüm üniversitelerimizden katılım bekliyoruz. Eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Çalışmalar Nisan ayına kadar sürecek.

Oyunların, Marmaris'te spor turizmin gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Nisan ayında Marmaris'e 5 bin kişi gelecek. Biz, Muğla'nın turistik ilçeleri Bodrum, Fethiye ve Marmaris'te spor turizminin gelişmesi için bazı çalışmalar yaptık. Türkiye Üniversiteler Spor Oyunları dolayısıyla eksiklerini gidereceğimiz spor tesislerini, daha sonra turizmcinin kullanımına sunuyoruz.''

0
0
0
Yorum Yaz